Menu
Cart
Forbes България
Cart
  • Последни
  • Бизнес и Коронавирус
  • Иновации
  • Лидерство
  • Пари
  • Бизнес
  • Стартъпи
  • Класации
  • Лайфстайл
  • Forbes TV
  • От извора
  • BrandVoice
  • Forbes INSIGHTS
  • Featured
    • FORBES 30 под 30 Class 2021
    • Forbes Women 2022
    • Forbes Men On Top
    • nPloy BrandVoice | Партньорска програма
Close Menu
Close Cart
4 ноември 2020, 10:24

Нова програма ще помага на стартъпи и МСП

Румен Соколов редактор във Forbes

Отразявам банковия и небанковия финансов сектор в България

Програмата beamUp lab, стартирана на 3 ноември и създадена по инициатива на Българска фондова борса (БФБ), ще стимулира и насърчава растежа на стартъпи и малки и средни предприятия, съобщиха от БФБ.

Снимка: Pixabay

“В сътрудничество с нашите партньори искаме да отличим перспективни и иновативни български компании с устойчиви бизнес модели, като им дадем видимост пред потенциални инвеститори,” каза при представянето на програмата изпълнителният директор на БФБ Маню Моравенов.

Програмата е с продължителност една година и се провежда под егидата на Министерството на финансите, в партньорство с Фондa на фондовете, Българската банка за развитие, Европейската банка за възстановяване и развитие, Българската асоциация на лицензираните инвестиционни посредници и Българската стартъп асоциация.

Предвидени са четири стратегически срещи, на които с помощта на ментори от партниращите организации, участващите компании ще имат възможност да се запознаят с възможностите за финансиране. Първата среща е предвидена за 26 ноември.

“Първите 20 компании, включени в beamUp lab, бяха селектирани след задълбочено изследване на около 1500 български фирми,” каза още Маню Моравенов. За избора им са използвани различни публични източници на информация, както и национални и регионални класации.

Десет от компаниите са стартъпи – Бизнесмат (Kambanize), Енхенсив, Евротръст Технолоджис, Ендуросат, Мелиса Клаймът, Насекомо, Оренда груп, Тайгър Технолоджи, Трастена и MedCare – Найкомс. Малките и средни предприятия също са 10 и са: Балдаран Спринг, Булплос Консултинг, Дейзи Тех, Колев и Колев, Кремио, Кънвиниънс, Смарт Органик, Софтуер Груп БГ, СофУни и Образователна платформа Уча.се.

3 стъпки, с които да изградиш самочувствие като предприемач COVID ефектът върху започването на бизнес

Свързани статии

elon-musk-g6fc46d7c5_1280

Бизнес

Илън Мъск иска да увеличи петкратно приходите на Twitter до 2028 г.

Борсовият оптимизъм се завърна

Водещи новини, Пари

Борсовият оптимизъм се завърна

ИмПулс I набра близо 6 млн. лева чрез IPO на BEAM пазара на БФБ

Пари

ИмПулс I набра близо 6 млн. лева чрез IPO на BEAM пазара на БФБ

Класация на Forbes: 20 най-търгувани компании на БФБ

Водещи новини, Класации, Пари

Класация на Forbes: 20 най-търгувани компании на БФБ

Три стъпки да инвестирате в целенасочен растеж

Водещи новини, Лидерство

Три стъпки да инвестирате в целенасочен растеж

BSE_Eleven_Moravenov_Tomov_22042020

Пари

Борсова камбана за Илевън Кепитъл

Реклама

Избрано

отпреди 15 часа

Как Пресиян Каракостов промени играта

отпреди 2 дни

StorPool: Микромеханика на успеха

отпреди 2 дни

За ИТ експертите заплатата е на второ място

отпреди 3 дни

Какво не ви казват за успешните трансформации в бизнеса?

отпреди 5 дни

Пътеводител на руските олигарси

17 юни 2022, 16:00

Въпрос на визия

Forbes България
  • Списанието
  • Събития
  • Forbes Бюлетин
  • Реклама
  • Online Магазин
  • Абонамент
  • Кариери
  • Контакти
  • Forbes профил
  • Последни
  • Бизнес и Коронавирус
  • Иновации
  • Лидерство
  • Пари
  • Бизнес
  • Стартъпи
  • Класации
  • Лайфстайл
  • Forbes TV
  • От извора
  • BrandVoice
  • Forbes Healthcare Summit
  • Forbes DNA of Success
  • Forbes Innovation Forum
  • Forbes 30 под 30
  • Forbes Women Forum
  • Бизнес Наградите на FORBES
    • • Специални награди
    • • Условия
    • • Категории
    • • Жури
    • • Победители 2022

Актуален Брой

FORBES е лицензирана търговска марка, собственост на Forbes IP (HK) Limited. FORBES БЪЛГАРИЯ се издава от „Българска бизнес медия“ ЕООД по силата на лицензионно споразумение с Forbes IP (HK) Limited. Forbesbulgaria.com се изгражда и поддържа със съдействието на JT Design
Политика за поверителност
© 2022 FORBES. Всички права запазени. © 2022 „Българска бизнес медия“ ЕООД. Всички права запазени