Младите примери за подражание
Преди седем години българското издание на Forbes беше едно от първите в света, което направи местна версия на проекта „З0 под 30“, лансиран от централата две години по-рано. Селектирахме 30 страхотни млади примера за подражание, но не спирахме да се питаме едно – „ще има ли още 30 и догодина“.
Е, оказа се, че има. Не само това, всяка година след това изборът става все по-труден, а избраните в селекцията – по-вдъхновяващи. Вземете Руслан Летейски, който е на корицата на най-новия ни брой. Трудно ще намерим някой, който олицетворява идеята за „30 под 30“ по-добре от него. Той сам се учи на уебдизайн, а после и на програмиране. Предприемчив е, много любопитен и целеустремен. Решава глобален проблем в електронната търговия и с малък екип, пръснат по света, прави марж на печалбата от 70%. Летейски е чисто нова порода предприемач и се надяваме примерът му да намери последователи. Затова и инвестираме толкова усилия да намерим хора като него и да им дадем глобалната платформа на Forbes.
Всички в „30 под 30“ изпращат посланието, че в България все още има голям потенциал, въпреки усещането за порочен кръг, в който се въртим от години. Не пропускайте да видите селекцията на „30 под 30“ за 2020 г. в декемврийския брой на Forbes, който вече е на пазара.
ДРУГИТЕ АКЦЕНТИ В БРОЯ
Отново не малка част от текстовете в новия брой говорят за начините бизнесите у нас да преодолеят корона кризата. Визионерският поглед на някои предприемачи в създалата се ситуация направи техните компании по-устойчиви и успешни. Ето няколко подобни теми, които ще откриете на страниците на декемврийския брой:
Едва на 24 години, Богдана Вътева вече е начело на създадената от баща ѝ „Тандем-В“ и също част от нашите „З0 под 30“. Въпреки кризата под нейно управление компанията бележи ръст.
Заводът на „Мекалит България“ край Пловдив никога не е имал толкова много поръчки, както в месеците на корона кризата.
Името „Телерик“ винаги се е асоциирало с мегауспешен бизнес. Днес за „Телерик Академия“, големият победител от Forbes Business Awards за 2020 г., само измерителят се е променил – от финансови резултати към дългосрочно въздействие.
Вижте как Николай Григоров използва креативността си, за да запази бизнеса на своите пет емблематични за София заведения – „Ракия бар Ракета“, „Фабрика дъга“, „Спутник“ и „Космос“.
И ОЩЕ
Майсторът на вкусовете – Шеф Петър Янков пада и става, преди да развие успешно бранда си Petru’s.
Анализи за всички – Ръководената от Христо Хаджичонев А4Е иска да завладее Европа, като обработва големи бази данни и прогнозира развитието на своите клиенти.
Надпреварата за Европа – Българският стартъп Cycle Gets иска да разклати китайската доминация на пазара за велосипедни рамки. Пандемията може да се окаже златна възможност за това.
АКО ИСКАТЕ ДА СЕ ДОКОСНЕТЕ ДО ХАРТИЕНОТО ИЗДАНИЕ, НАЙ-СИГУРНО Е ДА СЕ АБОНИРАТЕ
Можете и да закупите от киоските за вестници и списания в страната, бензиностанции „Лукойл“, Shell, OMV, търговски вериги „Фантастико“, „Кауфланд“, „Билла“, „ДАР“, книжарници „Сиела“, павилионите на Inmedio.