Три фонда финансират Re:benefit с 1.167 млн. евро
Българската компания за придобивки за служители “РеБенеФит” ООД, която оперира платформата Re:benefit, получава 1.167 млн. евро в рунд на финансиране, воден от Витоша Венчър Партнърс и с участието на Импетус Капитал и Ню Вижън 3, съобщиха от Витоша Венчър Партнърс.

Средствата от финансирането ще бъдат използвани за доразвиване на продукта, разрастване в нови пазари, маркетинг и продажби. “В последните две години търсенето на нашият продукт тук в България се увеличи многократно основно от страна на собственици на компании и HR отделите им. Затова решихме, че сега е момента да излезем извън страната, в началото основно в Европа и с тази инвестиция ще го направим по-бързо,” каза за Forbes България един от основателите на Re:benefit Георги Лилянов.
Участието на Витоша Венчър Партнърс е 585 хил. евро, Импетус Капитал инвестира 307 хил. евро, а Ню Вижън 3 е с участие от 275 хил. евро, като инвеститорите общо ще придобият почти 15% дял от компанията. Промените още не са вписани в Търговски регистър.
“Целта на компанията е чрез този инвестиционен рунд, да има пълноценен и конкурентен продукт, с който да завладее няколко нови пазара през следващите две години. Вярваме, че компанията ще постигне значими успехи и ще стане от символите на успеха в нашата екосистема,” каза Стоян Недин, партньор във Витоша Венчър Партнърс.
Re:benefit позволява на служителите да избират индивидуално своя месечен пакет придобивки и предимства от десетки избрани доставчици. По този начин платформата подпомага на отделите за човешки ресурси, служителите, доставчиците на услуги, и помага на мениджърите на компании да привличат кадри, като им предлага голяма селекция от гъвкави придобивки.
Компанията е създадена в средата на 2020 г. Първата една година дейността се финансира със собствени средства на учредителите, а в началото на 2021 г. Иновейшън кепитъл фонд КДА инвестира 50 хил. евро (срещу 5% от капитала), с които помага сериозно в началното развитие на компанията. През май тази годината фонда излиза от инвестицията си. Преди настоящото финансиране основни акционери са Милен Манев, Георги Георгиев чрез “Янва и Дисава капитал” ЕАД и Георги Лилянов с “Нат Ван Лилян” ЕООД, които и след него остават с равни дялове.
“Рядко се натъкваме на бизнеси, които създават стойност за толкова много страни едновременно. Въпросът вече не е дали е възможно да стане успешна компания, а дали ще успее последователно да завладява чужди пазари”, каза още Стоян Недин