BeyondWork: 5 причини защо Forbes подкрепя новата платформа
съавтор
Когато Велина Куманова, нашият мениджър събития близо 10 години, ни разказа за BeyondWork, бяхме раздвоени в емоциите си. Натъжихме се, защото знаехме, че нейната страст и посветеност ще липсва в екипа ни. Но и бързо разбрахме, че проектът, който тя иска да създаде, ще добави стойност за българския бизнес, което много ни зарадва.
Не само това беше причината бързо да откликнем, когато Велина ни предложи BeyondWork да се провежда в партньорство с Forbes. Надолу ще ви разкажа и другите ценности, които споделяме с платформата.
ПОДКРЕПА ЗА ПРЕДПРИЕМАЧЕСКАТА СРЕДА
Докато ми разказваше за проекта си, Велина ме запозна с Георги Янков. Младия българин работи по интегрирането на иновации като изкуствен интелект и машинно обучение в центрове за оценка на уменията в САЩ. Срещнахме се в Zoom (оказа се, че и двамата не харесваме Google Meet) и в разговора ни той спомена нещо много смислено. Според него икономиката на страната може да стигне в задънена улица заради липсата на качествен човешки ресурс. „Компаниите в България трябва да се научат да използват пълния потенциал на служителите си, да ги обучават и развиват, но и да ги слушат“, ми каза още Георги, който е разработил проучването на BeyondWork. Няма как да не сме съгласни с него.
ОБЕКТИВНИ НАГРАДИ
Един от важните аспекти, които отличават Forbes от повечето останали медии в България, е безпристрастността на наградите ни. Знам, че това учудва много хора. Фактите са, че ние нито продаваме корицата си, нито продаваме наградите, с които отличаваме компаниите у нас. Така, вярваме, подкрепяме честната конкуренция. BeyondWork прави същото. Проектът събира анонимна обратна връзка от служителите и награждава най-добрите компании в своите сектори с обективно отличие. А знаем, че всяка една награда работи и за този, който я получава, но и за тези след него, които имат мотивация да стават по-добри.
НЕЗАВИСИМО ПРОУЧВАНЕ
Велина е наясно, че компаниите използват различни инструменти, с които да измерват удовлетвореността на служителите си. Но и тя, както и ние във Forbes, знаем какви са предимствата да си независим. Това ти дава много тежест, особено когато целиш обективност. BeyondWork е проект, който е изцяло предприемачески, не е обвързан с международни брандове или местни структури. Като добавим към това сравнителния анализ по индустрии и абсолютно анонимното проучване, което стъпва на технологиите и е част от глобалния тренд Future of Work, получаваме един безценен продукт.
ОБРАТНА ВРЪЗКА ЗА БИЗНЕСИТЕ
Всички знаем, че градивната обратна връзка може да промени посоката на всичко – от личния ни живот до траекторията на даден проект. В случая на BeyondWork обратната връзка за бизнесите идва от най-важните „заинтересовани лица“ – служителите. Тяхната удовлетвореност – като започнем от заплащането и стигнем до приноса им за развитието на компанията – има пряка връзка с успеха на бизнеса. Мотото на Forbes пък е „Успехът е тук“. Така че е напълно логично да подкрепяме проекти, които опитват да допринесат успехът да е налице.
ОВЛАСТЯВАНЕ НА СЛУЖИТЕЛИТЕ
Много компании искат да „овластят“ служителите си, за да бъдат в крак с тенденциите, но и да растат по-бързо. Ролята на BeyondWork в този процес е безспорна. Чуваните служители са по-ангажирани и удовлетворени. Така и целите на една компания, а и мотивацията на екипа стават общи с тези на лидерите ѝ.
BeyondWork приема кандидатури за участие в първото издание на проекта до средата на април 2023 г.