Поглед в дръзкия план на Tiger Technology да удвои продажбите си на световния пазар през 2023 г.
Създадената в България технологична компания Tiger Technology планира да удвои приходите си през 2023 г. Първата крачка към осъщестяването на този план вече е направена, след като инвестиционният фонд “МФГ Инвест” обяви, че ще инвестира 526 хил. евро в Tiger Technology.
Парите от инвестицията са предвидени основно за разширяване на търговската мрежа на Tiger Technology, която разработва технологии за работа с големи данни. Сред клиентите на компанията са фирми от сектора на видеонаблюдението, здравеопазването, държавни структури, летища и други.
“Към момента най-силните ни пазари са САЩ, Великобритания и Близкия изток – казва Александър Лефтеров, основател на Tiger Technology. – С оглед разширяващия се интерес към нашите продукти през 2023 искаме да изградим подобни структури в Западна Европа, скандинавските държави и някои от азиатските страни: Индия и Япония за начало. През 2024 г. целта ще бъде да се разширим и в останалите територии, в които понастоящем имаме само спорадични продажби – например азиатските държави като Корея, Австралия, Китай, както и Латинска Америка.”
Лефтеров посочва, че подобна експанзия ще изисква и адкватна подкрепа от маркетинг, инженерни екипи и екипи за поддръжка, така че част от инвестицията ще отиде за подсилване на тези звена.
Освен че иска да разшири търговската си мрежа, Tiger Technology иска да задълбочи партньорствата си с големите технологични компании, с които работи в момента – AWS, Microsoft, IBM, Wasabi, Seagate, Milestone Systems.
Друга цел, която Александър Лефтеров си е поставил, е разработване на верикалата за решения в областта на дигитална патология. В този сектор Tiger Technology си партнира с компании като Philips и Microsoft. “Понастоящем сме единствената компания, която може да отговори на технологичните предизвикателства в тази област”, твърди Лефтеров.
Сред приоритетите за Tiger Technology е и да задълбочи партньорството си с Gartner Research за разширяване на видимостта към технологиите и продуктите, предлагани от българската компания.
Лефтеров посочва, че Tiger Technology е работила в консервативен постпандемичен режим през 2022 г. Въпреки това приходите на компанията са се увеличили с около 50% през 2022 г., а проектите, по които работи компанията, са се увличили със 100% (За 2021 г. българското дружество “Тайгър Технолоджи” има приходи от 3.35 млн. лв.)
“Нашата амбиция е да превърнем тези проекти в реален бизнес и затова целите ни за 2023 са за близо 100% ръст на продажбите спрямо 2022. – казва Лефтеров. – Разбира се, това зависи много от това колко бързо ще успеем да разширим търговските ни екипи с помощта на привлеченото финансиране.”
Генезисът на Tiger Technology може да се проследи до 2004 г., когато светът все по-отчетливо започва да усеща проблема със съхранение на данни. „По това време мрежите за достъп до данни, които не са локално съхранени, бяха относително бавни – коментира Лефтеров в интервю за Forbes от 2022 г. – Хората искаха да работят и да колаборират по едни и същи проекти, което затормозяваше мрежите.“
Постепенно Tiger Technology се фокусира върху предоставянето на технологии за медиите и развлекателната индустрия, които традиционно работят с много и големи видеофайлове.
И така до деня, в който с Tiger Technology се свързва гиганта IBM, който навлиза на пазара за облачни услуги. От IBM си търсят технологично решение, с което да направят облачните си услуги адекватни за нуждите на бизнеса с видеонаблюдение. И вярват, че са намерели решението в технологията на Tiger Technology.
Прочетете историята на Александър Лефтеров и Tiger Technology.