Copilot на Microsoft става достъпен за потребители
Microsoft прави своя асистент с изкуствен интелект (AI) – Copilot, достъпен за потребители, съобщи Bloomberg.
КЛЮЧОВИ ФАКТИ
- Потребителската версия на Copilot ще струва 20 долара месечно. Тя дава достъп до най-новата технология на ChatGPT и функции за генериране на изображения, обяви софтуерният гигант.
- Потребителите с облачен абонамент за Office ще имат възможност да използват Copilot, за да им помага с отговарянето на въпроси, обобщаване на информация и създаването на съдържание в Word, Outlook, Excel и PowerPoint.
- Компанията, която продава подобни продукти на големи бизнеси срещу месечна такса от 30 долара на потребител, ще премахне ограничението от минимум 300 абонамента за своята корпоративна услуга.
ВАЖЕН ЦИТАТ
„Никога не сме виждали търсене на нашите продукти в търговската сфера, каквото виждаме за Copilot for Microsoft 365. Никога не сме имали такъв натиск от малки и средни компании, които казват: Защо не ни позвоявате да купим това? Нека опитаме ”, каза вицепрезидентът на Microsoft Джаред Спатаро“.
ЗА КАКВО ДА СЛЕДИМ
От март насам Microsoft тества базираният на Office Copilot, който сега се нарича Copilot for Microsoft 365. Компанията започна да го продава по-широко през ноември, като условието беше компаниите да купуват по минимум 300 абонамента. Това остави малките бизнеси и онези, които искаха да опитат с първоначален тест на услугата, на заден план.
В началото на годината Microsoft обяви, че добавя нов бутон към клавиатурите за компютри и лаптопи с Windows, който ще дава бърз достъп до Copilot. Това е първата голяма промяна в дизайна от десетилетия и подчертава ангажимента на компанията към изкуствения интелект, докато бизнесите се борят да прегърнат и адаптират към бързо развиващите се технологии.
КЛЮЧОВА ИСТОРИЯ
Компаниите по света бързо започнаха да се възползват от последните постижения в областта на изкуствения интелект, особено след популярността на Chat-GPT на OpenAI. Microsoft, която инвестира сериозно в и работи в тясно сътрудничество с OpenAI, беше начело на тази промяна и бързо интегрира технологията в много от своите продукти. Това включва много от неговите водещи марки, включително Bing Search и Windows Office. Неговият ход да кодифицира своя AI асистент чрез хардуерни промени може да предизвика по-широка промяна в индустрията. Microsoft е невероятно влиятелен играч в потребителските технологии – нейната операционна система Windows е далеч най-широко използваната компютърна операционна система в света с голяма разлика – и чрез лицензионни споразумения тя има значително влияние над други производители на компютри. Тъй като цялата индустрия възприема AI, е възможно клиентите да трябва да актуализират хардуера по-често, за да бъдат в крак с бързо напредващите софтуерни разработки.