SessionStack стъпва в ЦИЕ региона с нов продукт с AI
Българският стартъп SessionStack планира разширяване на дейността си в Централна и Източна Европа със своя дигитален бизнес анализатор, който чрез машинно обучение и изкуствен интелект помага за извличане на практически изводи и насоки за увеличаване на продажбите.
Съоснована от Александър Златков, участник в клас 2021 на селекцията “30 под 30”, компанията помага на онлайн търговците да подобрят клиентското преживяване на сайта си и така да увеличат приходите си.
Чрез поведенчески анализ и анализ на търсенето SessionStackAI идентифицира пропуск в продуктовите предложения на клиентите си, като ги насочва към продуктите, които са търсени на пазара. Така те могат да открият неподозирани пазарни възможности или да насочат усилията и средствата си към разработването на конкретен продукт.
Анализът на SessionStackAI помага още за идентифициране на измами, например опити за използване на стари кодове на купони или манипулиране на съдържанието на количката с цел намаляване на цените. Наред с това анализът позволява да се проследи потребителското поведение стъпка по стъпка и да се открият проблеми при интеракцията със сайта на търговеца, които водят от отказ от завършване на поръчката, както и да се определят най-ефективните маркетингови канали.
“SessionStackAI е полезен за онлайн търговците, тъй като предлага решение, което се фокусира върху проблеми с конвертирането на посетителите на магазините им в активни клиенти. Досега тези проблеми се решаваха чрез наемането на скъпи бизнес анализатори или агенции – не особено ефективен процес, който отнема и голямо количество ресурс”, коментира пред Forbes изпълнителният директор на SessionStack Александър Златков.
Подобреният чрез използването на машинно обучение и изкуствен интелект продукт вече е тестван пилотно от 5 клиента и компанията е готова да разшири дейността си в ЦИЕ региона.
“Нашите планове за разширяване в Централна и Източна Европа се основават на факта, че регионът става все по-значим център за електронна търговия, като регистрира впечатляващ растеж през последните години. През 2022 г. пазарът на електронна търговия в ЦИЕ се очакваше да достигне 93.84 милиарда евро, а през последните пет години е отбелязан общ годишен темп на растеж (CAGR) от приблизително 14%, което далеч надхвърля средното за Западна Европа (данни от Ecommerce Europe)”, обясни Златков.