Преследвач на истории, автор на рубликата “Градски находки” и седмичния бюлетин на Forbes България. Отразявам новини в сферата на технологиите и българската бизнес среда.
Цената на акциите на Reddit се сриват след като интересът към борсовия дебют на социалната мрежа изглежда започна да изстива.

КЛЮЧОВИ ФАКТИ
- Акциите затвориха в четвъртък на цена от 49,30 долара – по-ниско от числата, които Reddit записа в първия си ден на Нюйоркската фондова борса миналата седмица.
- По-рано тази седмица Reddit разкри в корпоративна декларация, че главният й изпълнителен директор Стив Хъфман е продал 500 хил. акции.
- Бен Силвърман, който е вицепрезидент по проучванията във Verity, коментира пред CNBC, че този ход е очакван и обхваща само част от притежаваните от Хъфман книжа.
- Междувременно главният оперативен директор Дженифър Уон разкри, че е продала 514 хил. акции и сега притежава 1,4 млн. от книжата на компанията.
КЛЮЧОВА ИСТОРИЯ
Акциите на Reddit започнаха седмицата с високи темпове и се покачиха с 30% в понеделник. Възходящият ход продължи и във вторник, когато социалната мрежа, която се търгува на борсата под тикера RDDT, натрупа още 8,8%, достигайки цена от 65.11 долара за акция.
Низходящата спирала за компанията започна в сряда, когато акциите на Reddit потънаха с около 11% до 57,75 долара при затварянето на пазара. Същия ден Hedgeye Risk Management определи акциите на Reddit като “силно надценени” в доклад, цитиран от Bloomberg.
