IRIS Solutions разработи приложение за плащане чрез QR код
Българската компания IRIS Solutions, която предоставя Open Banking услуги в Югоизточна Европа е разработила приложение за плащане чрез QR кодове премахвайки необходимостта от ПОС терминали и картови мрежи, съобщиха за Forbes от компанията.
Приложението IRISPay е първото в България и Югоизточна Европа приложение за безкартови банкови плащания за търговци, което предлага трансформираща алтернатива на традиционните плащания с карти. Според представители на компанията това отбелязва важен етап в развитието на дигиталните плащания, допринасяйки за разширяването на Open Banking в региона.
“С IRISPay променяме играта в платежните услуги, като предоставяме на бизнеса в Югоизточна Европа иновативно решение за бързи, икономични и сигурни плащания без посредници и високи такси. Това е крачка напред към по-справедлив и ефективен финансов свят, движен от Open Banking“, каза за Forbes Галя Димитрова, управляващ директор на IRIS Solutions. Тя допълни, че е време търговците да получат достъп до по-добри и справедливи платежни решения, а бизнеса да има възможността да се възползва от последните достижения във финтех индустрията.
Приложението позволява на бизнеса да приема сметка-към-сметка (A2A) плащания чрез QR кодове, премахвайки необходимостта от ПОС терминали и картови мрежи. Трансакциите се обработват в рамките на 10 секунди директно в банковата сметка на търговеца, без месечни такси и с ниска такса от 0.59% на трансакция.
Основни предимства но приложението включват: икономия на разходи, моментално разплащане, без скрити такс и висока сигурност. То е подходящо за търговци на дребно, медицински и дентални клиники, застрахователни брокери, E-commerce платформи, както и всеки друг професионалист, който желае да предложи иновативен и рентабилен метод за разплащане.
Iris Solutions е доставчик на трети страни (TPP) и предоставя на финансови институции и иновативни компании различни услуги и решения. В последните години компанията е получила финансиране от “Иновейшън Кепитъл Фонд” и „ФОНД НЮ ВИЖЪН 3”.