Рика Наказава е технологичен лидер, VC инвеститор, писател и лектор по въпросите за трансформацията в технологичната индустрия. Тя е глобален вицепрезидент по иновациите в NTT, както и Директор по устойчивостта за Северна и Южна Америка, като ръководи портфолиото на компанията от положителни за климата решения. Консултант на компании от Fortune 500.
Димитър Енчев е управляващ партньор в инвестиционния фонд PostScriptum Ventures и съосновател на CWP Global, както и лице от корицата на Forbes. Той има над 15 години опит като предприемач и инвеститор в областта на енергийния преход и декарбонизацията.
Иван Велев е портфолио мениджър в ACT. Специализиран в зелената енергия и доброволното снабдяване с Гаранции за Произход и Со2 компенсационни сертификати, Велев помага на организациите да разработят стратегии за намаляване на своите емисии от обхват 1, 2 и 3 (Протокол за Парникови Газове) . В допълнение към разширяването на портфолиото си от производители и доставчици на възобновяема енергия, Иван се фокусира върху развитието на бизнеса в публичния и частния сектор в България, Северна Македония, Босна и Херцеговина, Черна Гора, Грузия и Косово, както и в рамките на източноевропейските пазари.
Цецка Караджова е съосновател на фондация „Светът на Мария“. С екипът ѝ дават увереност на хора с интелектуални затруднения, че могат да учат занаяти, да стават все по-самостоятелни и да имат работа. Заради приносът си към обществото „Светът на Мария“ спечели наградата на Forbes DNA of Success Forum and Awards 2021 в категория „Социално предприемачество“.
Виктория Викторова е съосновател и управител на стартъпа MindFit. С него тя и екипът ѝ предоставят на бизнеса психотерапия под формата на социална придобивка. Виктория е предприемач с 16 г. професионален опит, отличена е в множество награди, включително и отличието да бъде една от 40-те най-значими бизнес личности под 40 години в Югоизточна Европа.
Борис Бъндев е жестов преводач и съосновател на Stray Sheep. Неговата лична мисия е чрез жестовия език да помага на бизнеса да бъде по-достъпен и включващ за глухите хора. За последните две години Stray Sheep е осигурила жестов превод на 4000 глухи хора и е осъществила корпоративни обучения и адаптиране на съдържание за организации като IBM, Yettel, Пощенска банка, БНР и Уча.се.
Стефи Стоянов е основател на дигиталната медия за майки Mammi.bg и платформата за препродажба на детски стоки между родители „Малки съкровища“. Майчинството поставя началото на нейния път в предприемачеството и я вдъхновява да създава дигитални продукти в помощ на родителите с фокус кръгова икономика и разумно консуматорство.
Лара Иванова е страстен природозащитник. Организира кампания за обявяване на 4 млн. кв. км. за защитени зони в Южния океан заедно със Стефан Иванов. Основава компанията Green Human Being, която предлага биоразградими бамбукови пелени.
Стефан Иванов е управляващ партньор в М&А бутика Challenger Capital Management, а преди това СЕО на Citibank в България. Прекосил е Атлантическия и Южния океан с гребни лодки. Посвещава последната си експедиция на опазването на океаните.
Боряна Левтерова е съосновател на Infinity Toy Box – платформа за наем на бебешки и детски стоки, единствена по рода си в България. Ползвайки платформата, едно семейство спестява средно 85кг отпадък на година, а същевременно предоставя на децата си разнообразие и ги учи от малки на по-разумно потребление.
ДианаДимитрова е Директор „Природозащитнипрограми“ във WWF България, къдеторъководивисокоекспертниекипизаопазване и възстановяваненагори, реки, влажнизони, застрашениживотинскивидове, декарбонизация и климатичнаадаптация. Диана е с 20 годиниопит в САЩ и Българиякатоконсултант, индустриаленекологиченмениджър и организаторназеленидоброволческиинициативи.
КейтУилямс е СЕО на 1% for the Planet, глобалнаорганизацияотхилядибизнеси и инидивидуалниличности, коитодаряватмилионинапроверениекологичнипартньори. КейтУилямсуспявадаскалираорганизациятадоетап, в койтовъвеждадарителскистратегиизаголямовъздействие, развиваглобалниябранд и ръководиотдадениекипипоцелиясвят.Тя е възпитаникна Princeton University и на MIT Sloan School of Management.
Константин Киров е част от екипа на ПроКредит Банк от 2014 г. и в момента е Ръководител отдел „Устойчиво развитие“. Започва работа в банката като Експерт Връзки с клиенти – Средни предприятия веднага след завършване на висшето си образоване. Пренася преките си впечатления от работата с клиенти към създаването на стратегически решения за устойчива околна и социална среда. През 2019 г. оглавява отдел „Устойчиво развитие“. Оттогава насам делът на зеления кредитен портфейл на банката достига рекордни за страната резултати. ПроКредит Банк утвърждава позицията си на пионер и лидер в предлагането на финансиране за природосъобразни и енергийно-ефективни продукти.
Хана де Гой е ръководител „ Устойчивост на продукциите и отговорно съдържание“ в медийната група СМЕ. Нейната цел да намали въглеродния отпечатък на телевизионните продукции и да вдъхнови зрителите да направят устойчив избор. Заема различни позиции в TV Nova, Чехия, преди да се присъедини към CME. Хана инициира въвеждането на грийн филминг стандарти и участва в разработването на ESG стратегията на CME.В професионалния си опит тя е била репортер в New York Times по широк спектър от социални, политически и културни теми. Работила е в офиса на президента на Чехия, Европейския парламент и за международни компании като обучител по медийни умения.
Основател и изпълнителен директор на Hydrogenera.Драгомир Иванов има над 16 години опит в проектирането и интеграцията на иновативни технологии за използването на зеления водород като основен енергиен източник. Той е основател на Hydrogenera – компания, специализирана в разработването на водородни технологии от 2016 г. Автор на патент и полезен модел в сферата на водородните технологии.
Мигел Колета е директор Устойчиво развитие във Philip Morris International (PMI), каторъководивъвежданетонастратегиятазаустойчивостнакомпаниятавъввсичкифилиалипосвета. Напредишнатасипозициятой е в Оперативнияцентър в Швейцария, къдетоработипотемикатонамаляваненавреднотовъздействие и опазваненачовешкитеправавъвверигатанадоставките. ИмадокторскастепенпоФитохимия и Фармакогнозия.
Румяна Иванова, доскорошен директор на Българска фондация биоразнообразие, която повече от 30 години обединява хората с различни идеи за опазването на българската природа, съхраняването на природните ресурси, промяната на отношението към защитените територии и защитените видове и осъзнаването на възможностите, ползите и отговорностите към тях.
Румяна има повече от 20-годишен опит в природозащитната сфера и силен интерес към търсенето на „пресечни точки“ и взаимодействие между представители на различни сфери в обществото.
МарияГрашнова е изпълнителендиректорнакомуникационнатагрупаdentsuзаЮгоизточнаЕвропа и отговорязаразвитието и прилаганетонабизнесстратегиятанаяпонскатакомпания в десетбалканскидържави:България, Румъния, Хърватия, Словения, Сърбия, Чернагора, Македония, Албания, Босна и Херцеговина и Косово. Тя е шампионзаУстойчивост и Многообразие в групатанаdentsuзаЦентрална и ИзточнаЕвропа.
Д-р Симона Велева е експерт в сферата на конституционното и медийното право с фокус върху правото на изразяване, авторското право и защитата на личните данни. Преподава в Американския университет в България. Експерт е към DigitalFreedomFund и CentreforFreedomand Media. Понастоящем е член е на Съвета за електронни медии. Част от класацията на Forbes 30 под 30.
Райна Косева е пилот в “България Еър”, командир на самолет Е190 и LTC. Има над 10 хил. часа във въздуха и повече от 20 години опит зад гърба си. Завършила е Технически университет Софиясъс специалност “Авиационна техника и технологии”. Преди да се присъедини към екипа на “България Еър” е пилот в карго компания.
Елина Желева e управляващ партньор в launchlabs международно студио за бизнес редизайн. Работи по мащабни проекти, свързани със стратегически трансформации, които правят компаниите по-иновативни и отговорни към хората и планетата. Личната ѝ мисия е да изгражда мрежи, които създават устойчиви иновации заедно. Инициатор на първия местен акселератор за устойчиви иновации – Future Verticals.
Оля Пенева е основател на Българската фондация за бизнеса и правата на човека, която е първата експертна организация в България, която цели да повиши осведомеността на обществото по темите за бизнес, климат, технологии и права на човека. Оля Пенева е натрупала професионалния си опит в Австралия като юрист и специалист по човешки права.
Константин Харалампиев е експерт в областта на финансирането на проекти с фокус на устойчиво развитие. Той се занимава с различни иновативни проекти, включително създаването на собствена програма за въглеродни кредити. Съосновател на компанията за иновации в земеделието AGROVAR.
Борис Коев е експерт по устойчиво земеделие и покривни култури. Той идва от семейство на земеделци и прилага натрупания опит в създаването настартъпа AGROVAR, чиято цел е да предложи революционни иновативни решения в земеделието.
Светослава Симеонова е магистър-инженер по образование и фуди по душа. Тя е съосновател и управител на успешната стартираща компания с кауза Foody, която се бори с проблема с разхищението на храна у нас вече близо 3 години. През 2021г. е обявена за “Sustainableladyoftheyear“, а през 2023г. е включена в селекцията на Forbes България “30 под30″.
Полина Дикова е специализирала Устойчиви финанси и трупа опит като мениджърУстойчивото финансиране – нова сфера на отговорност от страна на финансовите институции. Активно ангажирана с климатичната криза, тя работи по темата като климатичен посланик на водещ научен моделEn-ROADS, създаден от учени от университета MITSloansustainability итинк-танк организациятаClimateinteractive. Полина Дикова е с дългогодишен опит във водещи финансови групи, отговаряла е за спазването на регулативните изисквания и защита на потребителите.
Валерий Сербезов има над 35 години опит в квантовата електроника, материалознанието, нанотехнологиите, управление на проекти в промишлена среда. Работил е в БАН като изследовател, както и като предприемач в Европа, Америка, Азия. Съосновател е и главен изпълнителен директор на няколко високо технологични компании. Експерт е към Европейския съвет за иновации.
Милена Виденова е изпълнителен директор на Axpo България ичлен е на УС на Асоциацията на търговците на енергия в България. Има над 22 години мениджърски опит в банковото, застрахователното и финансово дело. Била е изпълнителен директор наCoface България, както и на KONE България. Магистър по международни икономически отношения от УНСС-София, с множество специализации в страната и чужбина.
Мартин Владимиров е директор на програма „Енергетика и Климат“ към Центъра за изследване на демокрацията. Работата му в института включва анализ на енергийната сигурност и енергийния преход в Европа, петролните, газовите и електроенергийните пазари в Централна и Източна Европа, алтернативните енергийни технологии и стабилността на финансовите пазари.
ВеселинДимитровиманад 25-годишен опит в медиите и комуникациите. Завършил е Икономическажурналистика и Медиенмениджмънт в Германия. Oтначалотона 2020 г. е главенредакторна Forbes.
Енея Георгиева е редакторвъв Forbes. Тядавагласностнадобритепримеризабългарскиустойчивикомпании и е двигателятзад Forbes ESG Summit. Енея е алумнина M100 YEJ, частотАсоциациянаевропейскитежурналисти, награждавана е заприноса й къмсоциалнозначимитемиотTimeHeroes, JAMBA, AmCham EU, JA Europe и други.
ЗлатинаГеоргиева е редакторвъв Forbes с над 15годиниопит в светанамедиите.Разказвауспешнитебизнесисториинабългарскипредприемачи с фокусвърхуобразование, социалнопредприемачество, култура и младиталанти.
Бесте Сабри е родена в град Шумен, където завършва Езиковата гимназия ‘‘Никола Вапцаров‘‘. Учи журналистика и магистратура „Международни отношения“ в Шотландия. Присъединява се към екипа на bTV Новините през декември 2020 г. и за кратко време се откроява с таланта си да открива и отразява важни новини и събития с хуманитарна насоченост. За задълбочено разработване на темата за COVID пандемията във всичките ѝ социални аспекти, Бесте Сабри получава високата оценка на колегите си и признанието „Репортер на годината 2021“. В началото на февруари 2023 г. Бесте е част от специалния екип на bTV, който замина за Турция часове след опустошителното земетресение. За работата си при отразяването на човешката трагедия със съпричастност тя бе удостоена с отличието „Достойните българи“ на 24 часа, наградата „Мис телевизионен чар“ на Дарик радио, отличието в категория “Гореща точка” на конкурса за чиста журналистика WebReport, специалната награда на конкурса за тв журналистика „Свети Влас“, наградата „Жена на годината“ 2023 на сп. GRAZIA. От 27 май 2023 г. Бесте Сабри се присъединява към екипа водещи на bTV Новините и представя допълнителни емисии новини в рамките на уикенд блока. От 9 септември 2023 г. тя е водеща на предаването „Тази събота и неделя“.
Рика Наказава е технологичен лидер, VC инвеститор, писател и лектор по въпросите за трансформацията в технологичната индустрия. Тя е глобален вицепрезидент по иновациите в NTT, както и Директор по устойчивостта за Северна и Южна Америка, като ръководи портфолиото на компанията от положителни за климата решения. Консултант на компании от Fortune 500.
Димитър Енчев е управляващ партньор в инвестиционния фонд PostScriptum Ventures и съосновател на CWP Global, както и лице от корицата на Forbes. Той има над 15 години опит като предприемач и инвеститор в областта на енергийния преход и декарбонизацията.
Иван Велев е портфолио мениджър в ACT. Специализиран в зелената енергия и доброволното снабдяване с Гаранции за Произход и Со2 компенсационни сертификати, Велев помага на организациите да разработят стратегии за намаляване на своите емисии от обхват 1, 2 и 3 (Протокол за Парникови Газове) . В допълнение към разширяването на портфолиото си от производители и доставчици на възобновяема енергия, Иван се фокусира върху развитието на бизнеса в публичния и частния сектор в България, Северна Македония, Босна и Херцеговина, Черна Гора, Грузия и Косово, както и в рамките на източноевропейските пазари.
Цецка Караджова е съосновател на фондация „Светът на Мария“. С екипът ѝ дават увереност на хора с интелектуални затруднения, че могат да учат занаяти, да стават все по-самостоятелни и да имат работа. Заради приносът си към обществото „Светът на Мария“ спечели наградата на Forbes DNA of Success Forum and Awards 2021 в категория „Социално предприемачество“.
Виктория Викторова е съосновател и управител на стартъпа MindFit. С него тя и екипът ѝ предоставят на бизнеса психотерапия под формата на социална придобивка. Виктория е предприемач с 16 г. професионален опит, отличена е в множество награди, включително и отличието да бъде една от 40-те най-значими бизнес личности под 40 години в Югоизточна Европа.
Борис Бъндев е жестов преводач и съосновател на Stray Sheep. Неговата лична мисия е чрез жестовия език да помага на бизнеса да бъде по-достъпен и включващ за глухите хора. За последните две години Stray Sheep е осигурила жестов превод на 4000 глухи хора и е осъществила корпоративни обучения и адаптиране на съдържание за организации като IBM, Yettel, Пощенска банка, БНР и Уча.се.
Стефи Стоянов е основател на дигиталната медия за майки Mammi.bg и платформата за препродажба на детски стоки между родители „Малки съкровища“. Майчинството поставя началото на нейния път в предприемачеството и я вдъхновява да създава дигитални продукти в помощ на родителите с фокус кръгова икономика и разумно консуматорство.
Лара Иванова е страстен природозащитник. Организира кампания за обявяване на 4 млн. кв. км. за защитени зони в Южния океан заедно със Стефан Иванов. Основава компанията Green Human Being, която предлага биоразградими бамбукови пелени.
Стефан Иванов е управляващ партньор в М&А бутика Challenger Capital Management, а преди това СЕО на Citibank в България. Прекосил е Атлантическия и Южния океан с гребни лодки. Посвещава последната си експедиция на опазването на океаните.
Боряна Левтерова е съосновател на Infinity Toy Box – платформа за наем на бебешки и детски стоки, единствена по рода си в България. Ползвайки платформата, едно семейство спестява средно 85кг отпадък на година, а същевременно предоставя на децата си разнообразие и ги учи от малки на по-разумно потребление.
ДианаДимитрова е Директор „Природозащитнипрограми“ във WWF България, къдеторъководивисокоекспертниекипизаопазване и възстановяваненагори, реки, влажнизони, застрашениживотинскивидове, декарбонизация и климатичнаадаптация. Диана е с 20 годиниопит в САЩ и Българиякатоконсултант, индустриаленекологиченмениджър и организаторназеленидоброволческиинициативи.
КейтУилямс е СЕО на 1% for the Planet, глобалнаорганизацияотхилядибизнеси и инидивидуалниличности, коитодаряватмилионинапроверениекологичнипартньори. КейтУилямсуспявадаскалираорганизациятадоетап, в койтовъвеждадарителскистратегиизаголямовъздействие, развиваглобалниябранд и ръководиотдадениекипипоцелиясвят.Тя е възпитаникна Princeton University и на MIT Sloan School of Management.
Константин Киров е част от екипа на ПроКредит Банк от 2014 г. и в момента е Ръководител отдел „Устойчиво развитие“. Започва работа в банката като Експерт Връзки с клиенти – Средни предприятия веднага след завършване на висшето си образоване. Пренася преките си впечатления от работата с клиенти към създаването на стратегически решения за устойчива околна и социална среда. През 2019 г. оглавява отдел „Устойчиво развитие“. Оттогава насам делът на зеления кредитен портфейл на банката достига рекордни за страната резултати. ПроКредит Банк утвърждава позицията си на пионер и лидер в предлагането на финансиране за природосъобразни и енергийно-ефективни продукти.
Хана де Гой е ръководител „ Устойчивост на продукциите и отговорно съдържание“ в медийната група СМЕ. Нейната цел да намали въглеродния отпечатък на телевизионните продукции и да вдъхнови зрителите да направят устойчив избор. Заема различни позиции в TV Nova, Чехия, преди да се присъедини към CME. Хана инициира въвеждането на грийн филминг стандарти и участва в разработването на ESG стратегията на CME.В професионалния си опит тя е била репортер в New York Times по широк спектър от социални, политически и културни теми. Работила е в офиса на президента на Чехия, Европейския парламент и за международни компании като обучител по медийни умения.
Основател и изпълнителен директор на Hydrogenera.Драгомир Иванов има над 16 години опит в проектирането и интеграцията на иновативни технологии за използването на зеления водород като основен енергиен източник. Той е основател на Hydrogenera – компания, специализирана в разработването на водородни технологии от 2016 г. Автор на патент и полезен модел в сферата на водородните технологии.
Мигел Колета е директор Устойчиво развитие във Philip Morris International (PMI), каторъководивъвежданетонастратегиятазаустойчивостнакомпаниятавъввсичкифилиалипосвета. Напредишнатасипозициятой е в Оперативнияцентър в Швейцария, къдетоработипотемикатонамаляваненавреднотовъздействие и опазваненачовешкитеправавъвверигатанадоставките. ИмадокторскастепенпоФитохимия и Фармакогнозия.
Румяна Иванова, доскорошен директор на Българска фондация биоразнообразие, която повече от 30 години обединява хората с различни идеи за опазването на българската природа, съхраняването на природните ресурси, промяната на отношението към защитените територии и защитените видове и осъзнаването на възможностите, ползите и отговорностите към тях.
Румяна има повече от 20-годишен опит в природозащитната сфера и силен интерес към търсенето на „пресечни точки“ и взаимодействие между представители на различни сфери в обществото.
МарияГрашнова е изпълнителендиректорнакомуникационнатагрупаdentsuзаЮгоизточнаЕвропа и отговорязаразвитието и прилаганетонабизнесстратегиятанаяпонскатакомпания в десетбалканскидържави:България, Румъния, Хърватия, Словения, Сърбия, Чернагора, Македония, Албания, Босна и Херцеговина и Косово. Тя е шампионзаУстойчивост и Многообразие в групатанаdentsuзаЦентрална и ИзточнаЕвропа.
Д-р Симона Велева е експерт в сферата на конституционното и медийното право с фокус върху правото на изразяване, авторското право и защитата на личните данни. Преподава в Американския университет в България. Експерт е към DigitalFreedomFund и CentreforFreedomand Media. Понастоящем е член е на Съвета за електронни медии. Част от класацията на Forbes 30 под 30.
Райна Косева е пилот в “България Еър”, командир на самолет Е190 и LTC. Има над 10 хил. часа във въздуха и повече от 20 години опит зад гърба си. Завършила е Технически университет Софиясъс специалност “Авиационна техника и технологии”. Преди да се присъедини към екипа на “България Еър” е пилот в карго компания.
Елина Желева e управляващ партньор в launchlabs международно студио за бизнес редизайн. Работи по мащабни проекти, свързани със стратегически трансформации, които правят компаниите по-иновативни и отговорни към хората и планетата. Личната ѝ мисия е да изгражда мрежи, които създават устойчиви иновации заедно. Инициатор на първия местен акселератор за устойчиви иновации – Future Verticals.
Оля Пенева е основател на Българската фондация за бизнеса и правата на човека, която е първата експертна организация в България, която цели да повиши осведомеността на обществото по темите за бизнес, климат, технологии и права на човека. Оля Пенева е натрупала професионалния си опит в Австралия като юрист и специалист по човешки права.
Константин Харалампиев е експерт в областта на финансирането на проекти с фокус на устойчиво развитие. Той се занимава с различни иновативни проекти, включително създаването на собствена програма за въглеродни кредити. Съосновател на компанията за иновации в земеделието AGROVAR.
Борис Коев е експерт по устойчиво земеделие и покривни култури. Той идва от семейство на земеделци и прилага натрупания опит в създаването настартъпа AGROVAR, чиято цел е да предложи революционни иновативни решения в земеделието.
Светослава Симеонова е магистър-инженер по образование и фуди по душа. Тя е съосновател и управител на успешната стартираща компания с кауза Foody, която се бори с проблема с разхищението на храна у нас вече близо 3 години. През 2021г. е обявена за “Sustainableladyoftheyear“, а през 2023г. е включена в селекцията на Forbes България “30 под30″.
Полина Дикова е специализирала Устойчиви финанси и трупа опит като мениджърУстойчивото финансиране – нова сфера на отговорност от страна на финансовите институции. Активно ангажирана с климатичната криза, тя работи по темата като климатичен посланик на водещ научен моделEn-ROADS, създаден от учени от университета MITSloansustainability итинк-танк организациятаClimateinteractive. Полина Дикова е с дългогодишен опит във водещи финансови групи, отговаряла е за спазването на регулативните изисквания и защита на потребителите.
Валерий Сербезов има над 35 години опит в квантовата електроника, материалознанието, нанотехнологиите, управление на проекти в промишлена среда. Работил е в БАН като изследовател, както и като предприемач в Европа, Америка, Азия. Съосновател е и главен изпълнителен директор на няколко високо технологични компании. Експерт е към Европейския съвет за иновации.
Милена Виденова е изпълнителен директор на Axpo България ичлен е на УС на Асоциацията на търговците на енергия в България. Има над 22 години мениджърски опит в банковото, застрахователното и финансово дело. Била е изпълнителен директор наCoface България, както и на KONE България. Магистър по международни икономически отношения от УНСС-София, с множество специализации в страната и чужбина.
Мартин Владимиров е директор на програма „Енергетика и Климат“ към Центъра за изследване на демокрацията. Работата му в института включва анализ на енергийната сигурност и енергийния преход в Европа, петролните, газовите и електроенергийните пазари в Централна и Източна Европа, алтернативните енергийни технологии и стабилността на финансовите пазари.
ВеселинДимитровиманад 25-годишен опит в медиите и комуникациите. Завършил е Икономическажурналистика и Медиенмениджмънт в Германия. Oтначалотона 2020 г. е главенредакторна Forbes.
Енея Георгиева е редакторвъв Forbes. Тядавагласностнадобритепримеризабългарскиустойчивикомпании и е двигателятзад Forbes ESG Summit. Енея е алумнина M100 YEJ, частотАсоциациянаевропейскитежурналисти, награждавана е заприноса й къмсоциалнозначимитемиотTimeHeroes, JAMBA, AmCham EU, JA Europe и други.
ЗлатинаГеоргиева е редакторвъв Forbes с над 15годиниопит в светанамедиите.Разказвауспешнитебизнесисториинабългарскипредприемачи с фокусвърхуобразование, социалнопредприемачество, култура и младиталанти.
Бесте Сабри е родена в град Шумен, където завършва Езиковата гимназия ‘‘Никола Вапцаров‘‘. Учи журналистика и магистратура „Международни отношения“ в Шотландия. Присъединява се към екипа на bTV Новините през декември 2020 г. и за кратко време се откроява с таланта си да открива и отразява важни новини и събития с хуманитарна насоченост. За задълбочено разработване на темата за COVID пандемията във всичките ѝ социални аспекти, Бесте Сабри получава високата оценка на колегите си и признанието „Репортер на годината 2021“. В началото на февруари 2023 г. Бесте е част от специалния екип на bTV, който замина за Турция часове след опустошителното земетресение. За работата си при отразяването на човешката трагедия със съпричастност тя бе удостоена с отличието „Достойните българи“ на 24 часа, наградата „Мис телевизионен чар“ на Дарик радио, отличието в категория “Гореща точка” на конкурса за чиста журналистика WebReport, специалната награда на конкурса за тв журналистика „Свети Влас“, наградата „Жена на годината“ 2023 на сп. GRAZIA. От 27 май 2023 г. Бесте Сабри се присъединява към екипа водещи на bTV Новините и представя допълнителни емисии новини в рамките на уикенд блока. От 9 септември 2023 г. тя е водеща на предаването „Тази събота и неделя“.