От години развивате Академия „Щастлив живот“ с обучения за личностно и бизнес развитие, имате над 10 книги, но през последната година създадохте цялостна МВА програма с международна акредитация. Какво ви мотивира за тази стъпка?
Много съм горда от нашата програма „Ментор личностно и бизнес развитие“, която разработихме заедно с Европейски университет и акредитация от HISTES. Даваме нови знания в 12 модула от областта на коучинга, менторството и бизнес процесите – общо 742 часа лекции и упражнения за усвояване на устойчиви навици за менторство, лидерство на екипи, решаване на конфликти, предприемачество, ръководене на бизнес процеси… Интересът е огромен, не на последно място заради дистанционната форма на обучение, гъвкавия график и реалните резултати, видими още по време на обучението. А да не забравяме и че дипломата е приета в цял свят. Вече се записаха над 100 нови курсисти; първите ще се дипломират в истински замък в Прага още тази есен. Отзивите за качеството на обучението са прекрасни! И това ме радва, но не ме изненадва – когато се заема с нещо, винаги давам най-доброто от себе си. Пък и предварително бях наясно с острата необходимост от място, където да се подготвят лидерите на бъдещето.
Към кого е насочена програмата? С какво е различна от други курсове и университетски програми и защо бизнес лидерите, с които работите, я избират?
Програмата е насочена преди всичко към онези, за чиято професия е важно общуването: психолози, коучинг специалисти, ментори, учители, HR специалисти, собственици на бизнес, мениджъри. Но тя е полезна и за всеки, който се стреми към промяна.
Питате и защо да дойдат точно при нас… Академия „Щастлив живот“ е най-голямата и утвърдена коучинг компания в България. Ние имаме много награди – включително международни, хората ни познават и с радост ни се доверяват.
Какви са ежедневните стъпки за успех, които ви помагат на вас самата?
Аз съм привърженик на системния подход. Разбирате ли, ние живеем в свят, управляван от системи – семейна, родова, бизнес и т.н., като всяка е сбор от елементи и има конкретна цел. Ако ти като елемент осъзнаваш своето място и функция, ако съблюдаваш законите на системата, получаваш бонуси: здраве, пари, правилно взаимодействие. Но не си ли на своето място, вървиш ли срещу целта на системата, ставаш излишен и търпиш загуби – включително пари, здраве, добри отношения с околните. Моята философия е простичка – човек трябва да познава себе си, да живее с любов и да твори в мисията си. Когато имаш високи цели и те са от полза не само за теб, но и за обществото, когато усещаш нетърпение да сбъдваш, всичко се случва, както го искаш.