Лична мисия
Атанас Месечков, издател на Genica News, за качествата , без които един издател не може
Г-н Месечков, защо решихте да стартирате печатно издание по време на здравна криза?
Ситуацията, в която сме поставени, преобърна повечето аспекти от ежедневието ни. Пандемията от COVID-19 донесе огромна несигурност и загуба на милиони работни места.
Стартирах този проект, защото вярвам, че здравната криза е най-правилният момент за предоставяне на безплатна здравна информация на крайния потребител.
Ключов фактор за успеха на Genica News е нуждата от достоверни източници в условия на пандемия.
Потребителите търсят съвети за превенция в здравен план. С тази идея изданието ни се разпространява безплатно онлайн и в хартиен вариант.
Какво ви мотивира да разпространявате Genica News напълно безплатно и как се финансира медията?
Да помагам е моята лична мисия и я изпълнявам с огромно удоволствие. Идеята за Genica News стартира благодарение на лаборатория Genica и магазинната мрежа на „Фантастико“. Миналата година беше много успешна за изданието.
За 12 месеца спечелихме доверието на големи фармацевтични компании като Gedeon Richter България. Успяхме и да представим на кориците си едни от най-популярните личности в страната ни.
Коя е пресечната точка между здраве, красота и медицина и защо тя е важна за вас?
Красотата е стремеж към съвършенство, а ние можем да бъдем в това състояние само ако медицината ни е подсигурила всички условия за добро здраве. В този бързо развиващ се свят се изисква само едно от нас – да бъдем добре информирани. Само така можем да получим симбиозата от здраве, красота и медицина. В нейната основа е развитието на медицинската наука, развойната дейност и технологичните подходи.
Кои са качествата, без които един издател не може?
Един добър издател или го е грижа за читателите, или не. Няма средно положение. Ако е първото, той влага време и енергия в подготовката на полезни за тях материали. Освен това е необходимо той да умее да работи с хората. Никой не обича работата му да бъде следена под лупа. Хубаво би било да накара служителите си да се чувстват „окрилени“, защото така те са много по-ангажирани към цялата организация. Не на последно място, добрият издател трябва да има и добър бизнес нюх. Само така ще може медията му да се самоиздържа. Оказва се, че това е едно от най-големите предизвикателства в модерния свят.