Харвард връща стандартизираните тестове за прием
Харвард обяви, че отново ще изисква стандартизирани резултати от тестове за прием в бакалавърска степен, най-новата и най-известната институция за висше образование, която промени своята политика за избор на тестове, стимулирана от пандемията Covid-19.

КЛЮЧОВИ ФАКТИ
- Изискването за стандартизирано тестване ще засегне студентите, които кандидатстват за прием във випуск 2029 тази есен, според Harvard College, бакалавърското звено на училището Ivy League.
- Въпреки че колежът ще изисква подаване на резултати от тестове SAT и ACT, той ще позволи други допустими изпити в „изключителни случаи, в които кандидатите нямат достъп“ до традиционните тестове.
- Хопи Хоекстра, декан на факултета по изкуства и науки на университета, нарече стандартизираните тестове „средство за всички студенти, независимо от техния произход и житейски опит, да предоставят информация, която предсказва успеха в училище и извън него“.
- Хоекстра каза, че служителите по приема на училището все още ще вземат предвид резултатите от тестовете заедно с други фактори, включително академичното представяне в гимназията.
ГОЛЯМО ЧИСЛО
3.59%. Това е степента на приемане на Харвард за випуск 2028. Колежът е приел 1937 от своите 54 008 кандидати. Това е най-високият процент на приемане от четири години, според студентското издание Harvard Crimson.
КЛЮЧОВА ИСТОРИЯ
Харвард беше едно от повече от хиляда висши учебни заведения, които въведоха политики за незадължителни тестове през юни 2020 г. на фона на ограничения достъп до тестване в резултат на пандемията Covid-19.
Оттогава той разшири политиката за последните цикли на кандидатстване и първоначално каза, че политиката за избор на тест ще продължи до клас 2030 г. Ходът беше противоречив: Някои опоненти на стандартизираните тестове твърдят, че тестове като SAT и ACTs не са справедливи показатели за учениците и облагодетелстват по-богатите ученици, чиито семейства могат да си позволят скъпи подготвителни класове за тестове, докато други твърдят, че тестовете могат да предскажат успеха след колежа и да помогнат на училищата да идентифицират заслужаващи кандидати от училища в неравностойно положение.
Масачузетският технологичен институт стана първият от големите университети, който промени политиката си за незадължителни тестове през март 2022 г., а оттогава други колежи и университети последваха примера.